sobota, 07 marzec 2015 00:00

Ranking kont oszczędnościowych 2015

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Konta oszczędnościowe to takie produkty bankowe, które wielu wybiera, bo pragnie zaoszczędzić kilka groszy ze swoich oszczędności. Mają one określony procent i w zależności od tego, ile mamy na koncie, tyle też w każdym miesiącu możemy dodatkowo zyskać.

Oczywiście rachunek rachunkowi nierówny, dlatego też tak ważne jest zwrócenie uwagi na to, co banki mają nam do zaoferowania i które z tych rozwiązań, okażą się być dla nas najlepsze. Każdy bank daje bowiem mniej lub bardziej korzystne propozycje, a nam klientom powinno zależeć na tym, by otrzymać to, co dla nas samych najlepsze!

Dziś średnie oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosi 2,43% w skali roku. Najlepsze z kont oferują oprocentowanie sięgające do 3,5%. Do tego opłaty i różnego rodzaju dodatki, na które musimy zwrócić uwagę, by decydując się na takie konto, które zarabia, rzeczywiście tak mogło być. Czy za taki rachunek jest opłata? Czy za przelewy musimy płacić? Czy możemy w dowolnej chwili wyjąć z konta pieniądze? Na wszystkie pytania musimy znać odpowiedź, zanim zdecydujemy się na to, by jego właścicielami się stać.

Jesteście gotowi? Poniżej przedstawiamy ranking kont oszczędnościowych na marzec 2015r.

Getin Banki Getin On-Line oferują w tej chwili najkorzystniejsze rachunki oszczędnościowe. W tych placówkach możemy bowiem zyskać konta, których odsetki wynoszą 4% w skali roku. Jak na ten czas, jest to bardzo korzystna propozycja. Jakie trzeba spełnić warunki? Przede wszystkim posiadać na koncie kwotę nie wyższą, niż 10 000zł. Co więcej, jest to oferta dla klientów tych banków, a więc osób, które mają już tu rachunek, bądź dla przyszłych klientów, a więc takich, którzy zobowiązują się go otworzyć do końca czerwca 2015roku. Podobną propozycję ma dla nas również Orange Finanse. Placówka ta daje nam konto oszczędnościowe z 4% odsetkami, ale jedynie przez pierwsze trzy miesiące po jego założeniu. Później jest to 1,2-2% w skali roku. Jeśli chodzi o mBank, a więc jedną z najbardziej pożądanych placówek na rynku, to ma ona dla klientów również takie produkty. Jednym z nich jest eKonto z 4%, ale będącym zwykłym rachunkiem ROR, w którym oprocentowanie dotyczy jedynie 3 000zł. Innym jest konto oszczędnościowe eMax Plus zakładane wraz z kontem osobistym, na którym odsetki wynoszą 1,1% dla salda do 50 000zł i 1,9% dla salda powyżej 200 000zł. Bank Millenium również daje nam rachunek oszczędnościowy na 3,3%w skali roku dla 30 000zł, 2,8-2,9% dla salda powyżej tej kwoty i 3,1% dla kwoty powyżej 100 000zł. Co jeszcze? Propozycję godną uwagi może również dać nam T-Mobile Usługi Bankowe, w którym otrzymamy rachunek na 3% w skali roku do kwoty 5 000zł. Bank BGŻ daje Konto z Zyskiem na 3%. Konta oszczędnościowe mają również BNP Paribas, PKO BP, ING Bank Polski, czy Meritum Bank.

Poniżej w skrócie i uproszczeniu dziesięć placówek bankowych, które mają dla nas najlepsze konta oszczędnościowe:

Nazwa banku

Nazwa konta

Oprocentowanie

Uwagi

Getin Bank

Konto oszczędnościowe

4%

Promocja do końca 2016roku do kwoty 10 000zł

Getin On-Line

Konto oszczędnościowe

4%

Promocja do końca 2016roku do kwoty 10 000zł

mBank

eKonto Mobilne

4%

Promocja do kwoty 3 000zł

Orange Finanse

Konto Oszczędnościowe

4%

Promocja do 10 000zł przez trzy miesiące

Smart Bank

Smart Procent

3,5%

Promocja do 50 000zł

Bank Millenium

Konto oszczędnościowe

3,3%

Promocja do kwoty 30 000zł przez trzy miesiące

T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Konto

3%

Promocja do 5 000zł

Bank BGŻ

Konto z Zyskiem

3%

 

Bank BPH

Pracowite Konto Oszczędnościowe

3%

Promocja do 50 000zł

BGŻ Optima

Konto Oszczędnościowe

3%

Promocja do 26marca

 

To, na jakie konto się zdecydujemy, zależne jest od wielu czynników. Z pewnością duże znaczenie ma sam bank, jaki daną ofertę dla nas ma. Jeśli więc nastawieni jesteśmy na konkretną placówkę, sprawdźmy dokładnie ofertę i nie czekajmy, tylko takie konto oszczędnościowe zakładajmy. Jeśli zaś zależy nam na najlepszym rachunku, wtedy spójrzmy na te najlepsze propozycje i tam właśnie się kierujmy.

Im lepsze konto oszczędnościowe- tym więcej oszczędności w naszym portfelu!

 

Czytany 5351 razy Ostatnio zmieniany sobota, 07 marzec 2015 19:14

1 komentarz

  • Link do komentarza Mareczek poniedziałek, 04 maj 2015 19:09 napisane przez Mareczek

    Ja mam w BGZ Optima. Obecnie do końca maja jest 3% na rachunku oszczędnościowym, wiec całkiem nie źle. Kasę można wypłacić w każdej chwili i to bez prowizji jak np. w Meritum na 10 zł już przy 2 przelewie w miesiącu.

Skomentuj