środa, 17 wrzesień 2014 00:00

Konta bankowe dla klientów indywidualnych - jesień 2014

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas posiada konto bankowe. Zakładamy je, bo tak łatwiej zarządzać pieniędzmi, bo na nie wpływają wszelkie świadczenia, bo dzięki niemu mamy możliwość oszczędzania. Powodów, dla których zakładamy konto jest bardzo dużo. Nie zmienia to jednak faktu, że w każdym przypadku zależy nam na tym, aby było ono najlepsze, najtańsze i oczywiście jak najbardziej korzystne.

Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na najlepsze konta bankowe dla klientów indywidualnych na wrzesień 2014. Pokażemy, które z nich są najlepsze, na jakie warto zwrócić uwagę, co mogą nam one zaoferować. Wiadomo, że nie każde konto jest sobie równe, ale i nie każde dostosowane jest do danego klienta. Jeśli więc wiemy, na czym nam zależy, mamy jasno określone wymagania i oczekiwania, z pewnością wśród zaprezentowanych przez nas kont, każdy z Państwa znajdzie takie, które okaże się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

ZACZYNAMY…

 

KONTO Z LWEM W ING BANK ŚLĄSKI

Jeśli postawimy na ING Bank Śląski, będziemy mieli możliwość otrzymania bardzo korzystnego konta bankowego, które z całą pewnością nas nie zawiedzie. Konto z Lwem to uniwersalny rachunek dla wszystkich klientów, którzy pragną postawić na proste rozwiązania, atrakcyjne warunki i ciekawe dodatki. Konto to możemy obsługiwać zarówno internetowo, jak również i w oddziałach banku w całej Polsce. Darmowy rachunek, jeśli w miesiącu dokonamy transakcji kartą na kwotę minimum 200zł. Do tego przejrzysty system transakcyjny, 0zł za przelewy krajowe, 0zł za wypłaty z bankomatów, 0zł za zlecenia stałe i krajowe przelewy ELIXIR. Co otrzymamy w formie dodatków? Finansometr, czyli system zarządzania domowymi finansami, aplikację mobilną umożliwiającą dostęp do rachunku z telefonu lub innego urządzenia mobilnego, a do tego program bankujesz-kupujesz, dający możliwość zbierania punktów wymienianych na produkty z katalogu. Czyż nie rewelacyjne rozwiązanie? Bez wątpienia to konto bankowe dla klientów indywidualnych jest opcją, jaka spełni potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

eKONTO W mBANKU

Bez wątpienia mBank to jedna z tych placówek, która w ostatnim czasie cieszy się niebywałą popularnością ze względu na ogrom ciekawych produktów. Dziś daje nam eKONTO, a więc rachunek internetowy, mający wiele możliwości, w pełni dopasowanych do potrzeb swoich odbiorców. Co nam ten rachunek może zagwarantować? Na pewno darmowe rozwiązania, w tym 0zł za: otwarcie i prowadzenie konta, za wypłaty z bankomatów, za przelewy krajowe i za korzystanie z karty debetowej, jeśli miesięczna transakcja wyniesie minimum 200zł. Do tego 0zł za krajowe przelewy ELIXIR, za zlecenia stałe i wpłatę środków w wpłatomatach. Dodatkowymi usługami są wypłaty ze wszystkich bankomatów, możliwość wykupienia dodatkowych pakietów ubezpieczeń Assistance, ubezpieczenie OC i AC, a także możliwość aktywowania powiadomienia SMS o czynnościach i operacjach wykonywanych w mBanku. W tych jednak przypadkach, usługi te są płatnymi. Jeśli spojrzymy na to konto w tej placówce bankowej, bez wątpienia będzie ona w stanie spełnić nasze potrzeby, bo daje to, co jest niezbędne i za co nie musimy płacić dodatkowych pieniędzy.

T-MOBILE KONTO W T-MOBILE USŁUGI BANKOWE

Z racji tego, iż T-Mobile Usługi Bankowe to zupełnie nowa placówka, tak również i T-Mobile Konto nowym i niezwykle ciekawym jest. To nowoczesny rachunek bankowy dla wszystkich klientów, nie tylko sieci T-Mobile, ale i każdej innej. Wiele ciekawych rozwiązań i bezpłatnych korzyści. Darmowe prowadzenie konta i obsługa karty debetowej, 0zł za wypłaty z bankomatów i przelewy krajowe, 0zł za krajowe przelewy ELIXIR, za zlecenia stałe i przelewy europejskie SEPA. Dla wszystkich klientów tego banku, dodatkowymi usługami do tego konta są przelewy na Facebooku, menadżer finansów umożliwiający planowanie budżetu domowego, usługa MasterCard Mobile, czyli płatność przy pomocy telefonu, a także Program Rabatowy Mapa Okazji, limit na koncie dający możliwość wykorzystania dodatkowych środków i szansa na założenie konta oszczędnościowego ze zmiennym oprocentowaniem wynoszącym 2,3% w skali roku. Choć najwięcej promocji i ciekawych zniżek otrzymują klienci T-Mobile, to mimo wszystko rachunek ten stworzony został w taki sposób, aby każdy klient, niezależnie jaką posiada sieć komórkową, również i w tym banku znalazł dla siebie coś, co godne będzie jego wyboru.

KONTO dbNET W DEUTSCHE BANKU

Deutsche Bank nie raz już potrafił zaskoczyć ciekawym produktem bankowym, który okazywał się być trafioną opcją dla każdego. Również i w kwestii konta bankowego dla klientów indywidualnych, nie pozostał w tyle. Stawiając bowiem na dbNET otrzymujemy darmowy rachunek bankowy, który posiada to wszystko, co daje nam możliwość wyboru tego, co najlepsze. Darmowe otwarcie i prowadzenie, 0zł za przelewy krajowe, 0zł za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą, a do tego bezpłatne używanie karty debetowej, jeśli dokonamy w miesiącu transakcji na minimum 200zł. Do tego wszystkiego darmowe zlecenia stałe i wpłata pieniędzy w oddziałach banku. Dużym plusem, na jaki na pewno warto zwrócić uwagę jest możliwość prowadzenia wraz z tym kontem rachunku oszczędnościowego, którego oprocentowanie wynosi 3% do kwoty 10 000zł i 1% do kwoty powyżej 10 000zł. Proste konto, które może nie ma masy atrakcyjnych, dodatkowych pakietów, ale za to posiada niezbędne rozwiązania, dzięki którym posiadanie rachunku bankowego, może być po prostu tylko czystą przyjemnością.

KONTO WYŻSZEJ JAKOŚCI W ALIOR BANKU

Ostatnią propozycją, jeśli chodzi o najlepsze konta bankowe jest Konto Wyższej Jakości, jakie ma nam do zaoferowania placówka Alior Banku. Ta opcja najlepszą będzie dla osób, których miesięczny wpływ na konto wynosi minimum 2500zł lub dla osób, które aktywnie korzystają z karty płatniczej. Jeśli takie warunki są spełnione, wówczas otrzymuje się rachunek, w którym nie płacimy nic za prowadzenie konta, za krajowe przelewy, za zlecenia stałe i przelewy natychmiastowe, czy za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą. To nie wszystko. Każdy, kto zdecyduje się na Konto Wyższej Jakości, będzie miał możliwość wyboru ciekawych usług dodatkowych. Cóż to takiego? Może to być konto oszczędnościowe, płatności NFC, czyli zbliżeniowo telefonem komórkowym, MasterCard Mobile i program rabatowy Mapa Okazji. Do tego ciekawe rozwiązanie, jakim jest usługa iKASA- płatności mobilne w sklepach Biedronka i do tego wszystkiego nowoczesna aplikacja mobilna, dzięki której użytkowanie konta będzie po prostu czystą przyjemnością. Czy można chcieć czegoś więcej?

A teraz małe podsumowanie…

Konto w banku

Otwarcie i prowadzenie

Darmowe usługi

Płatne usługi

Dodatkowe usługi

ING Bank Śląski- Konto z Lwem

0zł, jeśli transakcje kartą wyniosą minimum 200zł/miesiąc

-karta debetowa

-krajowe przelewy ELIXIR

-zlecenia stałe

-wypłaty z bankomatów

-wpłaty w wpłatomatach

 

-5zł za zlecenie przelewu ekspresowego

-35zł za przelew SORBNET dla kwot poniżej 1mln złotych i 10zł dla kwot powyżej 1mln złotych

-5zł za przelew SEPA

-40zł za inne przelewy walutowe

DARMOWE:

-Finansometr

-Aplikacja Mobilna ING BankMobile

-Program bankujesz-kupujesz

-Otwarte Konto Oszczędnościowe

-Zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne w Liberty Direct

mBank-eKONTO

0zł

-karta debetowa

-krajowe przelewy ELIXIR

-zlecenia stałe

-wypłaty z wybranych bankomatów

-wpłaty w wpłatomatach

-5zł za zlecenie przelewu ekspresowego

-35zł za przelew SORBNET

5zł za przelew SEPA

 

PŁATNE:

-usługa- wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji- 5zł

-możliwość wykupienia dodatkowych pakietów ubezpieczenia Assistance

-pakiet ubezpieczeń OC i AC

-Kontrola nad finansami na rachunku bankowym poprzez powiadomienia SMS

T-Mobile Usługi Bankowe-T-Mobile Konto

0zł

-karta debetowa

-krajowe przelewy ELIXIR

-10 przelewów natychmiastowych

-zlecenia stałe

-przelewy europejskie SEPA

-wypłaty z bankomatów i placówek

- 5zł za każdy kolejny przelew natychmiastowy( 10darmowych)

-35zł za przelewy SORBNET dla kwot do 1mln złotych i 20zł dla kwot powyżej 1mln złotych

-30zł za przelewy zagraniczne

 

BEZPŁATNE:

-przelewy na Facebooku

-menadżer finansów

Usługa MasterCard Mobile

Program rabatowy mapa Okazji

-limit na koncie

-konto oszczędnościowe

 

500zł za transfer dla nowych abonentów sieci komórkowej T-Mobile i 500zł na start dla stałych klientów tej sieci

Deutsche Bank-Konto dbNET

0zł, jeśli transakcje kartą wyniosą minimum 200zł/miesiąc

-karta debetowa

-krajowe przelewy ELIXIR

-zlecenia stałe

-wypłaty z bankomatów

-10zł za zlecenie przelewu ekspresowego

-5zł za przelewy SEPA

-40zł za przelewy SORBNET dla kwot mniejszych od 1mln złotych i 20zł dla kwot powyżej 1mln złotych

BEZPŁATNE:

-konto oszczędnościowe

-limit kredytowy do 50 000zł

 

Alior Bank-Konto Wyższej Jakości

0zł, jeśli transakcje kartą wyniosą minimum 700zł/miesiąc lub wpływy na konto każdego miesiąca osiągną minimum 2500zł

-karta debetowa

-przelewy krajowe

-przelewy natychmiastowe

-zlecenia stałe

-przelewy europejskie i zagraniczne

-wypłaty z bankomatów

Jeśli spełnimy warunki, jakie stawia przed nami bank, wszystkie usługi są darmowe

BEZPŁATNE:

-konto oszczędnościowe

-płatności NFC

-MasterCard Mobile

-program rabatowy Mapa Okazji

-usługa iKASA

-nowoczesna aplikacja mobilna

 

Na co zwrócić uwagę, by postawić na najlepsze konto dostosowane do naszych potrzeb? Wybierając dany produkt bankowy, podstawą są kluczowe czynniki, a więc koszt prowadzenia rachunku, opłaty za kartę płatniczą, opłaty za przelewy i korzystanie z bankomatów, a także lokalizacja oddziału banku i bankomatów, czy chociażby dodatkowe usługi, które banki bardzo często oferują. Może to być możliwość oszczędzania pieniędzy, dostęp do platformy inwestycyjnej, dodatkowe przelewy i wiele innych, satysfakcjonujących nas rozwiązań. Mamy nadzieję, iż zaprezentowane przez nas konta, będą tymi, które w kwestii najlepszych kont bankowych, okażą się takimi właśnie być.

Co więc zrobić? Możemy udać się osobiście do placówki bankowej, którą wybraliśmy, wypełnić wniosek, podpisać umowę i cieszyć się z możliwości otwarcia nowego konta. Możemy również wykorzystać możliwości online i wchodząc na stronę banku, załatwić wszystko poprzez Internet, a umowę podpisać za pośrednictwem kuriera bez wychodzenia z domu. Prawda, że proste?

Czy wiedzą już Państwo, które będzie dla Was najlepsze? Czy wśród zaprezentowanych przez nas propozycji znalazło się takie, którego chcą być Państwo właścicielami? Mamy nadzieję, iż nasz ranking okazał się być dobrą podpowiedzią do tego, by móc postawić na taki bank i taką ofertę, z jakiej na pewno będziemy w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Niech nasze konta bankowe dają nam możliwość dobrego zarządzania naszymi finansami….

Czytany 5728 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 wrzesień 2014 18:19

Skomentuj