poniedziałek, 09 kwiecień 2018 00:00

Porównanie rachunków firmowych na 2018 rok

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

 

Dobre konto firmowe, to niezwykle ważny element prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Rzeczą wiadomą jest fakt, że pieniądze, dobrze zarządzane pieniądze, to klucz do sukcesu. Co, jak nie odpowiedni rachunek bankowy dla firm może w tym pomóc? Niskie opłaty, duże możliwości, ciekawe rozwiązania. Im lepiej dany rachunek firmowy wybierzemy, tym lepsze będziemy czerpać dzięki temu korzyści.

porownanie kont firmowych

 

Dziś chcielibyśmy wziąć pod lupę kilka propozycji banków, które to mogą nam zaoferować stosunkowo ciekawe oferty, takie, które są w stanie spełnić nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby.

Pod lupę weźmiemy więc konto firmowe w mBanku, Idea Banku, PKO Inteligo, ING Bank Śląski, a także w BZ WBK i w Alior Banku. Zobaczymy, ile zapłacimy, co zyskamy, co dana placówka może nam zaoferować dodatkowo, jako właścicielom firmy i posiadaczom konta firmowego. Zaczynamy.

mBank

Placówka przyjazna klientom biznesowym, oferująca wciąż więcej i stale lepsze rozwiązania. Co może nam więc zaoferować w 2018 roku, jeśli chodzi o konta firmowe? Przede wszystkim 0zł za najważniejsze usługi przez okres 24 miesięcy. Nie płacimy więc zupełnie nic za: otwarcie i prowadzenie rachunku, za internetowe przelewy krajowe w PLN, za wypłatę z bankomatów: Planet Cash, Euronet i BZ WBK S.A, za wpłatę do 2250zł w wpłatomatach mBanku i Euronetu, a także za kartę debetową. Ponadto, dla wszystkich nowych klientów, każdy, kto wykona pierwszy przelew do ZUS na kwotę minimum 250zł, otrzyma 100zł w gratisie na konto. Aby założyć to konto, wystarczą trzy proste kroki: wypełniamy formularz online, podpisujemy umowę z kurierem i cieszymy się korzyściami posiadania konta w mBanku.

Oprócz tego konta, założyć możemy inne, skierowane do konkretnych grup przedsiębiorców. I tak mamy do wyboru:

mBiznes konto Start- proste, tradycyjne, dla każdego, kto prowadzi działalność, niezależnie od jakiego okresu. 0zł za prowadzenie przez 12 miesięcy, 0zł za przelewy do ZUS i US, 0zł za pięć przelewów internetowych, 0zł za wypłaty gotówki powyżej 100zł w bankomatach Planet Cash, Euronet, BZ WBK, 0zł za kartę bankową, 0zł za BLIK

mBiznes konto Standard- darmowy rachunek firmowy, dla firm, które posiadają uproszczoną księgowość. )zł za prowadzenie rachunku, jeśli dokonujemy z tego konta składki do ZUS. 0zł za przelewy do ZUS i US, 0zł za wypłaty gotówki z bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK, 0zł za kartę bankową.

mBiznes Konto Komfort- rachunek firmowy dla wszystkich aktywnych przedsiębiorców. 0zł za 20 przelewów internetowych, 0zł za przelewy do ZUS i US, 0zł za wypłaty z bankomatów Euronet, Planet Cash i BZ WBK

mBiznes konto Premium- konto dla osób wymagających czegoś więcej. Tutaj mamy Az 50 przelewów darmowych, 0zł za kartę i 0zł za wypłaty z bankomatów Euronet, Planet Cash i BZ WBK

Ja- profesjonalista- to konto dla osób posiadających wolne zawody. Opcja ta składa się z dwóch kont, którymi możemy w dowolny sposób zarządzać. 0zł za wypłaty z bankomatów Euronet, Planet Cash i BZ WBK, 0zł za wpłatę pieniędzy w placówce, pełna pomoc i całodobowe wsparcie.

Idea Bank                                                                                                              

Kolejna placówka przyjazna klientom biznesowym, mająca dla nich bardzo ciekawą propozycję, jeśli w grę wchodzi konto firmowe TO JA. Zakładając je, można otrzymać aż 600zł premii- premiowanie za bankowanie. Ponadto konto to jest darmowe. Nie płacimy za jego otwarcie i prowadzenie. Tak samo zupełnie za 0zł mamy internetowe przelewy krajowe. Co jeszcze? Mobilny Wpłatomat, Kantor Online, czy Idea Hub, dzięki któremu w ciągu dnia w placówkach banku można zyskać szereg przydatnych informacji, można skorzystać ze sprzętu biurowego, czy ze studia fotograficznego. Dużo możliwości, niezwykle ciekawe rozwiązania. Wystarczy wypełnić wniosek online lub udać się do wybranej placówki bankowej, by w kilku prostych krokach stać się posiadaczem konta firmowego w Idea Banku.

PKO Inteligo

W tej placówce bankowej możemy otrzymać całkiem korzystne konto firmowe, dzięki któremu w odpowiedni sposób będziemy zarządzać naszymi pieniędzmi. Co może nam ono dać? Przede wszystkim to, co najważniejsze, a więc 0zł za: prowadzenie konta, za przelewy do ZUS i US oraz na inne konta w PKO BP, za kartę, jeśli miesięczne transakcje bezgotówkowe wyniosą nas minimum 100zł, a także za wypłaty z bankomatów PKO i BZ WBK. Aby założyć konto, wystarczy wypełnić wniosek online, przesyłamy odpowiednie dokumenty, jeśli jest taka konieczność. Kontaktujemy się z doradcą w celu potwierdzenia wszelkich formalności i czekamy na kuriera, przy którym podpisujemy umowę.

ING Bank Śląski

W ING Banku Śląskim możemy otworzyć konto firmowe Direct Dla Firmy. Jest to niezwykle nowoczesne konto, dzięki któremu wszystko możemy załatwić szybko, łatwo i bezproblemowo. Aby móc stać się posiadaczem tego konta, niezbędne jest bycie aktywnym przedsiębiorcą. Cóż to znaczy? Należy spełnić jeden z dwóch warunków: w poprzednim miesiącu zrobione muszą zostać przelewy do ZUS lub US, albo też na konto firmowe wpłynąć musi minimum 2000zł, oprócz przelewów własnych. Jeśli tak się stanie, konto firmowe jest darmowe- 0zł, jeśli te warunki nie będą spełnione- 9zł. Co jeszcze? 0zł za prowadzenie konta, choć wyjątkiem są wpłaty i wypłaty pieniędzy z oddziałach banku. 0zł za przelewy internetowe w kraju dla aktywnych, a dla pozostałych 0,90zł, 0zł za wpłaty w wpłatomatach i bankomatach ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash. 0zł za kartę, jeśli miesięczne nasze transakcje bezgotówkowe wyniosą minimum 300zł. Mobilne konto firmowe, z którego na pewno zadowoleni będą ci klienci, którzy cenią sobie różnorodne rozwiązania i dodatkowe możliwości.

BZ WBK

W tej placówce również może zostać nam zaoferowane konto firmowe, z którego bez dwóch zdań powinniśmy być zadowoleni. Największymi jego zaletami są między innymi darmowe rozwiązania. Nie płacimy za prowadzenie konta, jeśli wykonamy przelewy do ZUS na kwotę minimum 200zł. Jeśli warunek nie będzie spełniony opłata wynosi 25zł. 0zł za przelewy internetowe do ZUS i US, 0zł za 15 przelewów internetowych, 0zł za wpłaty i wypłaty gotówki, 0zł za kartę Visa Buisness Electron BZ WBK lub MasterCard Business Debit BZ WBK. Dodatkowymi atutami jest na pewno możliwość lokowania naszych środków na lokatach terminowych, nie tylko w walucie PLN, dużo lepsze oferty kredytów i Lessingów, a także bezpłatna platforma wymiany walut w Kantorze BZ WBK24.

Alior Bank

I na koniec jeszcze jedna propozycja iKonto Biznes w Alior banku. Tutaj również otrzymamy 0zł za przelewy krajowe online, a także do ZUS i US. Ponadto 0zł za otwarcie i prowadzenie konta, za wypłaty z bankomatów Alior Bank, a także 5 darmowych wypłat z innych bankomatów krajowych. i uwaga aż 1500zł za aktywne korzystanie z rachunku. Wystarczy, że przez okres 12 miesięcy będziesz spełniał określone warunki, a co miesiąc dostaniesz określoną kwotę, maksymalnie 1500zł rocznie. Ile, za co? 25zł bonusu za przelewy do ZUS na kwotę minimum 250zł, 25zł za przelewy do US na kwotę minimum 500zł, przelew SEPA-10zł, jeśli kwota wyniesie minimum 100EU, przelew natychmiastowy- 10zł, jeśli kwota wyniesie minimum 500zł, transakcja kartą-10zł, jeśli transakcje wyniosą minimum 500zł. A do tego za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku- 15zł. I na koniec premia za saldo na koncie w każdym miesiącu od 5-60zł dodatkowo.

I na koniec krótkie podsumowanie trzech wydaje nam się najlepszych kont:

 

mBank

Idea Bank

Alior Bank

Dlaczego ten bank?

Jedna z czołowych placówek, które stawiają na klientów biznesowych, oferujących zarówno ciekawe konta firmowe, jak również i do tego korzystne kredyty dla firm.

Od lat bank ceniący sobie klientów biznesowych, dla nich przygotowujący oferty, które idealnie sprawdzają się, zarówno, gdy w grę wchodzą małe firmy, jak również duże przedsiębiorstwa i spółki.

Od zawsze bank lubiący szeroki wachlarz usług dla klientów biznesowych. Oprócz tradycyjnych kont firmowych, szereg ciekawych dodatków i możliwości, które dla każdego przedsiębiorcy mogą okazać się zbawienne.

Premie

Jeśli wykonamy pierwszy przelew do ZUS na kwotę minimum 250zł, otrzymamy bonus 100zł

Możemy dostać 600zł premii rocznie, 50zł co miesiąc. Wystarczy być aktywnym przedsiębiorą. Robić z tego konta przelewy do ZUS i US, wpłacać i wypłacać pieniądze, utrzymywać odpowiednie saldo

Możemy dostać do 1500zł premii na rok. Na tę kwotę składają się różnorodne operacje, które wykonywać będziemy na naszym rachunku firmowym. Za każdą rzecz co miesiąc otrzymamy określoną w regulaminie kwotę.

Otwarcie i prowadzenie

0zł

0zł

0zł

Przelewy do ZUS i US

0zł

0zł

0zł

Przelewy internetowe

0zł- Krajowe w PLN

0zł- krajowe w PLN

0zł- dwa przelewy ekspresowe

0zł- dwa przelewy europejskie

0zł- krajowe w PLN

Wypłaty z bankomatów

0zł- wypłata z bankomatow Planet Cash, Euronet i BZ WBK S.A

0zł

0zł- wypłaty z bankomatów banku

0zł- pięć wypłat z bankomatów obcych

Wpłaty w wpłatomatach

0zł do kwoty 2250zł w wpłatomatach mBanku i Euronetu.

0zł i dodatkowo mobilny wpłato mat

0zł za pięć wpłat w wpłatomatach PlanetCash

Karta debetowa

0zł

0zł- jeśli suma transakcji w miesiącu wynosi minimum 400zl i wpłata w wpłatomacie nie jest niższa niż 1000zł

0zł- jeśli dokonamy minimum czterech płatności miesięcznie na dowolną kwotę.

 Dokładne porównanie kont bankowych i kredytów w krajach niemieckojezycznych m. in. Niemiec i Szwajcarii znajdziecie Państwo dodatkowo na stronie https://www.kredite-darlehen-von-privat.ch - Kredite und Bankkonten.

Jak widać propozycji wiele. Spośród wyżej wymienionych, wydających się nam dobrymi, naprawdę dobrymi rachunkami bankowymi, warto wybrać właśnie to jedno, w którym znajdą się nasze pieniądze i które to pozwoli nam dobrze nimi zarządzać i dysponować. Im lepiej podejmiemy decyzję, tym lepsze będą tego efekty.

 

Czytany 3642 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 listopad 2018 19:37

1 komentarz

  • Link do komentarza KAcik poniedziałek, 09 kwiecień 2018 14:55 napisane przez KAcik

    Dobre porównanie. Niestety mBank kasuje przy przelewach po 1,50 zł od 5 przelewu w miesiącu. Tutaj najlepiej wypada Idea Bank bo wszystkie przelewy są darmowe.

Skomentuj