wtorek, 02 wrzesień 2014 00:00

Porównanie kont bankowych- które są opłacalne?

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdy z nas z całą pewnością zadaje sobie pytanie: W jakim banku najlepiej trzymać swoje oszczędności? Ilość placówek jest ogromna. Każda zachęca nas ciekawą ofertą i wartym uwagi produktem. Który bank wybrać? Na jaką placówkę postawić? Dziś postaramy się zająć tematem dotyczącym różnorodnych rozwiązań bankowych i wyboru spośród nich takich, które będą dla nas najlepsze.

Trudno wierzyć słowom, reklamom i ukazującym się na każdym kroku hasłom. Wiele z nich to typowe pułapki i haczyki. Wiele to przysłowiowy pic na wodę lub sposób na przyciągnięcie klienta do banku. Aby postawić na dobre i sprawdzone produkty, musimy wziąć poszczególne banki pod lupę i dokładnie prześledzić to, co mają nam one do zaoferowania.

Według strony Wirtualnej Polski, pierwsze miejsce bezapelacyjnie należy do Banku BGŻ- "Konto z premią". Proste rozwiązania, przejrzyste warunki, najlepsze z możliwych opcje. Co więc uzyskamy dzięki temu wyborowi? Przede wszystkim premię w wysokości 1% od wpływów na konto, jeśli zasilimy konto przynajmniej jeden raz w miesiącu na kwotę 300zł i dokonamy transakcji kartą płatniczą na kwotę minimum 500zł. Maksymalna kwota to 50zł miesięcznie oraz 600zł rocznie. Konto to uznane zostało za najlepsze, dlatego że stawia ono najmniejsze wymagania swoim drogim klientom.

Na drugim miejscu plasuje się Getin Bank-,,Konto Getin UP”. Oferta ta jest najbardziej korzystna dla właścicieli samochodów. Każdy bowiem ma możliwość obniżenia swoich wydatków na benzynę- tylko PB95 poprzez promocyjną kartę debetową dla kierowców. Miesięcznie można otrzymać zwrot za maksymalnie 30litrów paliwa. Jedynym minusem tego konta jest stosunkowo skomplikowany system rozliczeń.

Trzecie miejsce należy do Banku Milenium, które oferuje nam ,,Dobre Konto”. Co zyskamy? Na pewno 3zł za każde pełne 100zł wydane za pomocą karty w sklepach spożywczych, na stacjach paliw, w supermarketach, aptekach, czy w służbach medycznych. Jedynym warunkiem korzystania jednak z tej opcji są miesięczne wpływy na konto w wysokości 1000zł i jedna transakcja bezgotówkowa za pomocą karty debetowej.

Oczywiście ile zysków, tyle też strat. Są konta na których będziemy wydawać, nie otrzymując w zamian nic. Jednym z nich jest oferta Deutsche Banku- ,,dbNET”. Choć prowadzenie konta jest darmowe, to karta debetowa już nie. Dawniej lider na rynku bankowym, dziś placówka, która nie może poszczycić się wartymi wyboru produktami. Co dalej? Na pewno ,,Konto bez Kantów” oferowane przez BOŚ S.A. To również oferta bankowa, na której możemy stracić, a nie zyskać. 10zł za prowadzenie konta i 3 zł za kartę debetową za jedyną złotówkę premii za wpływ wynagrodzenia i transakcje kartą debetową. Opłaca się? Z całą pewnością nie!

Przed podjęciem decyzji, jakie konto i w którym banku wybrać, warto trzy razy się zastanowić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Wiele banków ma warte uwagi rozwiązania, ale są one dobre na krótką metę. Chcąc powierzyć bankowi swoje oszczędności, powinniśmy patrzeć na to długoterminowo i zawsze tak, by mieć możliwość zyskania, a nie stracenia. Bo o to przecież w tym wszystkim chodzi, prawda?

A poniżej ukazujemy zestawienie kilku najlepszych kont, na jakie warto zwrócić uwagę, jeśli szukamy konta, które będzie bezpiecznym miejscem na nasze oszczędności.

Bank i nazwa konta

Prowadzenie konta

Opłaty za przelewy zewnętrzne

Opłata za kartę debetową

Wyplata z obcego bankomatu

Dodatkowe cechy konta

Bilans miesięczny

BGŻ-Konto z premią

0zł

0zł

6zł

0zł

Premia:1% dodatku od wpływającego wynagrodzenia. (maksymalnie 50zł/miesiąc, 600zł/rok)

19zł

Genin Bank-Konto Getin UP

0zł

0zł

0zł

Euronet-0zł

Pozostałe-3,5%(minimum 5zł)

Promocja-Karta debetowa dla kierowców.

13,75zł

Bank Milenium-Dobre Konto

0zł

0zł

0zł

0zł

Moneyback: zwrot 3zł za każde pełne 100zł wartości wydatków dokonanych kartą. (maksymalnie 50zł/miesiąc i 600zł/rok)

12zł

Bank BPH-Lubię to! Konto

0zł

0zł

0zł

0zł

Moneyback:5%wydatków kartą na rozrywki(maksymalnie 30zł/miesiąc)

10,25zł

Alior Sync-Konto osobiste

0zł

0zł

0zł

0zł

Moneyback: zwrot 5% kwot płatności kartą(maksymalnie 50zł/miesięcznie, 200zł/rocznie)dotyczy sklepów online

8,12zł

Alior Bank-Konto Rozsądne

0zł

0zł

6zł

0zł

Moneyback: zwrot 5% kwot płatności kartą(maksymalnie 50zł/miesięcznie, 200zł/rocznie) nie dotyczy sklepów online

7,55zł

Eurobank-Konto Online

0zł

0zł

0zł

0zł

Konto oprocentowane-1,25%

Program Kupujesz-Zyskujesz: zwrot 0,5% każdej transakcji bezgotówkowej(maksymalnie 750zł na rok)

5,84zł

Credit Agricole-Konto PROSTO-oszczędzające PLUS

0zł

0zł

6zł

0zł

Premia na okres 12 miesięcy-maksymalna 200zł

Moneyback:10% wydatków za TV, telefon i Internet, jeśli miesięczne wynagrodzenie wpływające na konto wynosi minimum 1500zł

4zł

ING Bank Śląski-Konto Direct

0zł

0zł

0zł

0zł

Brak

0zł

Meritum bank ICB.S.A.-Proste Konto Osobiste

0zł

0zł

0zł

0zł

brak

0zł

Tak właśnie plasuje się ranking 10 najpopularniejszych kont. Pozostałe to saldo miesięczne na minusie, a więc więcej wydamy, niż zaoszczędzimy. Warto więc lokując swoje pieniądze na danym rachunku bankowym, zwrócić uwagę na te, które plasują się najwyżej.

 

 

Czytany 7098 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 21 wrzesień 2014 18:30

Skomentuj