Chcąc założyć konto osobiste w banku, nadrzędną dla nas kwestią jest jego wybór. Każda bowiem placówka bankowa oferuje nam zupełnie inne rozwiązania, mniej lub bardziej opłacalne dla nas usługi. Dziś chcielibyśmy skupić się na fenomenie ostatnich miesięcy, a więc internetowym banku Alior Sync i jego prekursorze, tradycyjnym Alior Banku. W którym założyć konto? Co dane placówki mają nam do zaoferowania? Która oferta wyda się być bardziej dla nas korzystna?

Alior Bank

Zakładając konto w Alior Banku, otrzymujemy wiele korzyści, które pozwalają nam na zerowe straty, maksymalne zyski. Samo założenie, jak również i prowadzenie konta nie kosztuje nic. Tworząc konto, otrzymujemy darmowe przelewy internetowe i możliwość wypłaty środków za 0zł ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. W Alior Banku można postawić na darmowe pakiety: "Pomocni Fachowcy" i "Osobisty Asystent". Co więcej, każdy klient ma możliwość bezpłatnego wydania i wznowienia karty Word Debit MasterCard. Konto osobiste w tej placówce bankowej, daje również możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych, dzięki którym pieniądze mogą znaleźć się na koncie odbiorcy w kilka chwil. Opłaty za tego typu usługę zależne są od wysokości przelewu, wahając się od 1-5zł. Dużym powodzeniem cieszy się również lokata nocna, która jest usługą dodatkową do konta osobistego. Dzięki niej nasze oszczędności pracują, kiedy my smacznie śpimy. Każdej nocy połowa środków z konta jest lokowana i w skali roku zarabia się na niej 4%. Druga połowa jest do pełnej dyspozycji, bez potrzeby zrywania lokaty, gdy akurat pieniądze są nam w jakimś celu potrzebne. Alior Bank dba o swoich klientów i zawsze stara się stworzyć rozwiązania, z których Ci będą w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Alior Sync

Rozwiązanie to jest dla każdego, kto ceni sobie wygodę, najwyższą jakość i pełne zadowolenie. Konto ninja Alior, całkowicie internetowe. Wszystkie sprawy i problemy załatwiamy drogą online, korzystając z różnorodnych narzędzi, jakie Sync przygotował dla swoich klientów. Konto w tym banku to przede wszystkim zero wydatków. Zakładamy i prowadzimy konto za 0zł. Nie ponosimy żadnych opłat za wypłaty pieniędzy z bankomatów w Polsce i na całym świecie. Darmowe przelewy i 10 natychmiastowych przelewów do innego banku zupełnie za darmo. Do tego 0zł za prowadzenie karty z funkcjonalnością paypass i 0zł za kartę debetową, dzięki której możemy dokonywać płatności drogą online. Co więcej, konto osobiste w Alior Sync jest idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy kochają zakupy przez Internet- za każdy zakup otrzymujemy 5% zwrotu prowizji.

Jeśli więc zastanawiamy się nad wyborem Alior Bank, czy Alior Sync, tak jak na blogu Aliora, musimy zwrócić uwagę na ofertę i wybrać to, co będzie dla nas najlepsze. W przypadku, gdy usługi internetowe są dla nas nadrzędne, na pewno Alior Sync będzie tym trafionym w dziesiątkę rozwiązaniem. Jeśli zaś wolimy tradycyjne metody, stacjonarne placówki i osobiste wizyty w banku, na pewno Alior Bank, będzie mógł w pełni spełnić nasze oczekiwania.