BOŚ przygotował dla klientów sześć propozycji kont osobistych. Każda z ofert została w pełni dopracowana i stworzona z myślą o nieco odmiennej grupie odbiorców. Każdy z klientów banku jest nieco inny w związku z czym posiada również odmienne potrzeby.

W Banku Ochrony Środowiska możemy odnaleźć następujące rachunki bankowe:

 • Konto bez Kantów
 • Konto Start
 • e-KONTO BOŚ
 • Konto Vip
 • Konto H2O
 • Konto 07

Coraz większa grupa klientów rezygnuje z tradycyjnych rachunków bankowych na rzecz kont internetowych. Również w BOŚ istnieje możliwość założenia takiego rachunku. W połowie lutego 2013 roku e-Konto zmieniło nazwę na e-Konto BOŚ. Zmiana ta nie powoduje jednak konieczności podpisywania nowych umów przez klientów czy też zwiększenia opłat i prowizji związanych z daną ofertą.

Otwarcie rachunku internetowego w BOŚ

Bank Ochrony Środowiska pozwala na otwarcie rachunku bez wychodzenia z domu i bez konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera. Warunkiem utworzenie konta jest posiadanie już konta bankowego. W pierwszej kolejności należy wypełnić odpowiedni formularz zamieszczony na stronie internetowej banku. Po weryfikacji wniosku, klient dokonuje przelewu na swój nowy rachunek w celu weryfikacji podanych wcześnie w formularzu danych osobowych. Następnie warunki umowy zostają przesłane na adres mailowy klienta. Jest to dość nowoczesne rozwiązanie, gdyż obecnie niewiele banków umożliwia otwarcie rachunku internetowego w ten sposób.

Oczywiście osoby chcące założyć konta internetowe w BOŚ, a nie posiadają innego rachunku bankowego również mają możliwość założenia konta. Będzie to jednak wymagało podpisania umowy dostarczonej przez firmę kurierską.

Miesięczne opłaty za prowadzenie e-Konta BOŚ

Internetowe konto w BOŚ jest darmowe przez pierwsze dwa lata od podpisania umowy. Niniejsza promocja dotyczy umów podpisanych do końca czerwca 2013. Bank Ochrony Środowiska robi także duży ukłon w stronę młodych osób, gdyż klienci w wieku do 28 lat również nie muszą ponosić opłat za prowadzenie konta. Ostatnim sposobem na uniknięcie miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku internetowego jest utrzymywanie miesięcznych wpływów na poziomie minimum 1.000 zł. Nie mniej jednak fakt pobierania opłat za rachunek internetowy jest raczej mało popularne. Większość banków umożliwia korzystanie z swoich rachunków internetowych bez żadnych miesięcznych opłat.

Podsumowanie opłat konta internetowego w BOŚ

 • 0 zł za wypłaty z bankomatów BOŚ oraz 2 darmowe wypłaty w miesiącu z pozostałych bankomatów
 • darmowe krajowe przelewy internetowe[1]
 • brak opłat za wydanie karty debetowej
 • 3 zł miesięcznie za obsługę karty debetowej
 • darmowe zlecenia stałe i polecenia zapłaty ustanowione za pośrednictwem internetowego kanału dostępu