Posiadanie auta to w dzisiejszym czasach priorytet dla wielu z nas. Na jego brak cierpią szczególnie osoby posiadające własną działalność gospodarczą lub prowadzące firmy. To dzięki samochodowi jesteśmy w stanie załatwić szybko sprawy urzędowe. Jakżeby również wyglądał poważny biznesmen, który na spotkanie z klientem przyjechałby autobusem? Odpowiedź nasuwa się jedna – posiadanie „czterech kółek” to w dzisiejszych czasach właściwie warunek konieczny. Nie każdego jednak stać na to by z własnej kieszeni wyjąć kilkanaście tysięcy złotych by zakupić wymarzone auto. Szczególnie teraz – w dobie kryzysu kiedy każdy przedsiębiorca narzeka na słabsze obrotu. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia – tutaj z pomocą przychodzą banki czy inne instytucje, które proponują nam cały szeregów kredytów samochodowych oraz leasingów.

Kredyt taki jest najczęściej bardzo korzystnie oprocentowany w stosunku do tradycyjnych kredytów gotówkowych. Banki pożyczają pieniądze zarówno na auto z salonu, z komisu jak i sprowadzane z zagranicy. Co więcej, by zachęcić klienta pomagają załatwić wszelkie formalności zawiązane z zarejestrowaniem auta. Wiele instytucji w tym również instytucję pozabankowe by udzielić takiego kredytu wymagają od potencjalnego klienta jedynie dowód osobisty oraz oświadczenie o dochodach. Procedury są więc bardzo uproszczone.

kredyt leasing

Jeśli chodzi o leasing samochodowy starać się o niego mogą głównie przedsiębiorcy prowadzący klasyczna księgowość. W tym przypadku to bank jest oficjalnym właścicielem auta do czasu spłacenia pełni jego wartości przez leasingobiorcę. Wszelkie płatności związane z miesięcznymi spłatami można wrzucić sobie w koszta firmy co jest niezwykle ważne dla wszystkich prowadzących firmę. Należy jednak pamiętać by terminowi regulować należności, jako że w przypadku większych opóźnień bank jako oficjalny właściciel auta może nam je zabrać w każdym momencie.

Jak więc widać kredyt stricte samochodowy czy też leasing ma wiele plusów – poczynając od niskiego oprocentowania poprzez dosyć prostą procedurę. Jeśli więc doskwiera nam brak samochodu a na koncie brak odpowiedniej kwoty powinniśmy udać się do banku by wybrać najlepszą ofertę dla naszej osoby. Wiecej na temat kredytów samochodowych i pożyczek przez Internet mozna znaleźć na http://finanseonline.kix.com.pl witrynie finansowej z pożyczkami na dowód przez Internet.