Oczekujesz stałego dostępu do swojego konta? Chcesz mieć możliwość wykonywania darmowych przelewów, otwierania lokat terminowych czy też ustalania stałych zleceń bez wychodzenia z domu? Nie zamierzasz płacić prowizji za prowadzenie swojego rachunku osobistego? Konto internetowe dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu staje się znakomitym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie wygodę i funkcjonalność.
Bankowość internetowa podlega ciągłemu rozwojowi, przez co klienci mogą korzystać z coraz to nowszej i obszerniejszej oferty banków. Główną zaletą tego typu kont jest ich duża funkcjonalność i bardzo niskie, bądź zerowe koszty obsługi. Banki nie muszą zatrudniać osób przyjmujących klientów w oddziałach, drukować i wysyłać wykazów operacji przeprowadzanych na koncie, przez co znacznemu ograniczeniu podlegają wszelkie koszty, co umożliwia zniesienie opłat za prowadzenie konta. Dziś już wszystkie znaczące banki oferują swoim klientom dostęp do konta za pośrednictwem Internetu. Może to być zarówno tradycyjne konto bankowe, które możemy obsługiwać za pośrednictwem komputera, bądź całkowicie internetowe konto, które możemy założyć bez wychodzenia z domu i obsługiwać je bez ani jednej wizyty w placówce banku.

Oferta kont internetowych jest bardzo obszerna. Jednymi z pierwszych i popularniejszych kont internetowych jest eKONTO, które możemy znaleźć w ofercie mBanku. Zarówno prowadzenie konta, wydanie karty do bankomatu czy też przelewy są darmowe. Środki można bezpłatnie wypłacać z wielu bankomatów w Polsce między innymi korzystając z urządzeń sieci BZ WBK, cash4you, Euronet. Jest to ponad 4 300 miejsc w całej Polsce, gdzie bezpłatnie możemy wypłacić gotówkę.

Kolejną propozycją może być konto Inteligo oferowane przez PKO BP.  W tej ofercie do dyspozycji dostajemy darmowe wypłaty z  obszernej sieci urządzeń PKO BP. Wadą zwłaszcza dla młodych i nie zarabiających osób może być to, iż konto jest darmowe przy saldzie 100 zł. PKO BP przy korzystaniu z konta Inteligo daje możliwość otwarcia lokat terminowych, rachunków oszczędnościowych czy też udziału w funduszach inwestycyjnych.  

ING Bank Śląski oferuje nam KONTO Z LWEM Direct. Jest to w ostatnim czasie bardzo intensywnie reklamowana oferta konta internetowego. Warunki zawarcia umowy są bardzo korzystne gdyż zdecydowana większość operacji jest bezpłatna. Godne uwagi jest darmowa wypłata środków ze wszystkich bankomatów na terenie Polski. Ponadto przelewy krajowe oraz prowadzenie konta jest darmowe bez konieczności utrzymywania określonego salda.

Wzrastająca konkurencja na rynku kont internetowych sprawia, iż banki stale muszą zaskakiwać swoich klientów nowymi udogodnieniami, aby nie zdecydowali się oni na ofertę konkurencji. Podsumowując oferty poszczególnych banków są bardzo zbliżone. Należy indywidualnie zastanowić  się jakie cechy są dla nas najbardziej istotne i dostosować wybór konta internetowego do naszych oczekiwań.